w.Portal

Skrypt serwisu ogłoszeniowego z katalogiem firm, bazą artykułów do poczytania, forum dyskusyjnym i katalogiem stron internetowych

najbardziej rozbudowany skrypt wPortal to prawdopodobnie najbardziej rozbudowany skrypt serwisu informacyjnego jaki tylko jest dostępny do kupienia w wersji gotowej (nie na zamówienie). maksymalnie podrasowany pod kątem zarabiania na nim pieniędzy Wszystkie elementy zostały przemyślane i zaprojektowane tak, aby przy jak najmniejszej uciążliwości dla klienta serwis generował największe zyski sprzyja budowie społeczności Wyposażony w funkcje kwalifikujące go do kategorii serwisów społecznościowych. Komentarze, opinie, forum dyskusyjne, wiadomości prywatne - to wszystko powoduje akcelerację ruchu na serwisie
Chciałbym zapoznać Państwa ze skryptem portalu internetowego, który zapewnia największe możliwości w stosunku do produktów konkurencyjnych. Otwierając tego typu serwis stajecie się Państwo właścicielami medium o niesamowitej potędze rozwojowej, ponieważ treści zamieszczane są głównie przez użytkowników tych serwisów.

Skrypt wykonany został uniwersalnie, czyli tak aby jego funkcje były dobrze przyjęte przez prawie każdego użytkownika internetowego. Prace trwały prawie 2 lata. Zachęcam Państwa do poznania dalszej części opisu, pozwoli to zaoszczędzić poważne pieniądze, ponieważ by zlecić wykonanie czegoś tak rozbudowanego - koszty zamknęłyby się w kilkudziesięciu tysiącach złotych. Z uwagi na to, że skrypt nie został napisany według Państwa specyfikacji ani nie został przygotowany tylko pod Państwa serwis a zamiast tego przygotowałem go do seryjnego udostępniania wszystkim zainteresowanym klientom - koszty wdrożenia są kilkunastokrotnie niższe niż rzeczywista cena włożonej w niego pracy.
Unikalny szablon serwisu ogłoszeniowego
Szablon przystosowany został tak, aby każdy miał zapełniony cały swój monitor treścią, bo w końcu użytkownicy monitorów Full HD kupili je po to by widzieć więcej a nie to samo tylko wycentrowane na środku ekranu, zajmujące jego czwartą część.

Minimalna rozdzielczość to 1024x768, w tej rozdzielczości serwis zachowuje swoją pełną funkcjonalność jednak ukryta jest kolumna z ogłoszeniami wyróżnionymi (ogłoszenia wyróżnione wyświetlają się także tam gdzie darmowe tylko na samej górze listy i w innym kolorze) oraz kolumna z boksami reklamowymi. Na wyższej rozdzielczości tj. 1280x800 i więcej, pojawia się kolumna z boksami reklamowymi. Trzecim wariantem wyglądu jest wyświetlenie dodatkowej kolumny z ogłoszeniami wyróżnionymi, na następnej stronie znajduje się pełny widok z 5 kolumnami (dla rozdzielczości wyższych jak 1680x1050).

W ostatniej kolumnie, pod wyszukiwarką oraz w centralnej części serwisu na samym dole znajdują się boksy reklamowe rozliczane według kliknięć osób zainteresowanych.

Duża ilość miejsc reklamowych na serwisie ogłoszeniowym
Miejsc na reklamę jest dużo, mimo to strona nie przytłacza nimi. Wcześniej pokrótce opisałem boksy reklamowe, na stronie głównej znajduje się też slider z dowolną ilością reklam, które po kilku sekundach same się zmieniają wyświetlając kolejne. To bardzo ciekawa opcja i przyciągająca uwagę.

Kolejnym rejonem gdzie wyświetlane są reklamy jest kolumna przedostatnia, która widoczna jest na każdej rozdzielczości i na każdej podstronie. Reklamy umieszczone w tej kolumnie rozliczane są na ilość wyświetleń i po osiągnięciu np. 10 000 zdeklarowanych odsłon są automatycznie wyłączane i przestają się wyświetlać. Akceptowane formaty to: kod reklamy, flash oraz obrazek JPEG/GIF

Skrypt serwisu ogłoszeniowego, integracja z mapami Google Skrypt ogłoszeń z rejestracją i logowaniem
Rejestracja w serwisie możliwa jest zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm. Wybierając rejestrację dla firm - automatycznie zostanie utworzony profil firmy w katalogu. Rejestrując firmę można oznaczyć ją na mapie co pomoże potencjalnym klientom zlokalizować siedzibę firmy lub punkt obsługi dla regionu.

Rejestrując konto prywatne - pól do wypełnienia jest 2x mniej a wymaganych tylko 6.

Chęć rejestracji należy potwierdzić klikając w link wysłany przez system na podany w rejestracji adres e-mail. Gdyby poczta odbiorcy odrzuciła wiadomość z jakiegoś powodu - administrator serwisu ma możliwość ręcznej aktywacji konta za zgodą użytkownika.

Firmy w katalogu firm można przeglądać korzystając z listy kategorii lub używając wyszukiwarki (po lewej). Frazy wpisane w wyszukiwarkę trafiają do chmury tagów, aby później inni użytkownicy mogli je zobaczyć.

Katalog firm Skrypt katalogu firm
W szczegółach firmy znajdują się pełne dane teleadresowe, skrócony wykaz opinii o tej firmie, lokalizacja na mapie Google, pełny opis działalności, przyciski od Facebooka (lubię to i udostępnij) oraz inne przyciski sterujące:
 • napisz wiadomość do firmy
 • zgłoś naruszenie zasad
 • wersja profilu do wydruku
 • dodaj firmę do ulubionych
 • dodaj swoją opinię

Omówię je kolejno w dalszej części.

Formularz kontaktu Adresy e-mail firm nie są wyświetlane na stronie (obrona przed spamem), zalogowany użytkownik ma jednak możliwość skontaktowania się z firmą klikając "napisz wiadomość" i wypełniając formularz kontaktu. Adres e-mail nadawcy będzie taki sam jak podany w formularzu rejestracji.
Formularz zamieszczania opinii o firmie Będąc zadowolonym, mniej zadowolonym lub niezadowolonym z usług danej firmy, użytkownik ma możliwość wystawienia jej stosownej opinii, która będzie się wyświetlać na profilu. Jest to dobry sposób na nowe wejścia, ponieważ firmy chętnie podzielą się linkiem do profilu ze swoimi klientami, aby zdobyć więcej opinii budujących zaufanie.
Zgłaszanie nadużyć na serwisie z ogłoszeniami Jeśli w katalogu firm pojawi się wpis, który nie powinien się tam znaleźć - każdy użytkownik ma możliwość zgłoszenia naruszenia zasad jednym kliknięciem. Profil firmy zgłoszony jako naruszający zasady będzie prezentowany w panelu administracyjnym serwisu, dzięki czemu administrator go znajdzie, sprawdzi i ewentualnie zablokuje wyświetlanie.
Dodawanie firmy do ulubionych na serwisie informacyjnym Znajdując interesującą firmę, której usługi mogą być potrzebne w przyszłości, można jednym kliknięciem dodać ją do ulubionych aby w potrzebie do niej powrócić.
Generowanie wersji ogłoszenia do wydruku Drukując ze strony - wydruk wyjdzie kiepsko, drukarka wydrukuje także grafikę strony, reklamy i inne elementy. Rozwiązałem to wykonując generator wersji do druku.
Inne ogłoszenia z kategorii Pod pełnym profilem firmy znajdują się elementy powiązane, czyli: ogłoszenia dodane przez tą firmę oraz podobne firmy powiązane po identycznej kategorii.
Panel zarządzania dla zalogowanego użytkownika
Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu, nowy użytkownik otrzyma dostęp do swojego panela zarządzania. Za jego pomocą można wykonać wszystkie dostępne akcje.

Gdyby jednak był problem z wejściem do panela - jedyna przyczyna: zapomnienie hasła, można skorzystać z opcji przypomnienia (a raczej wygenerowania nowego hasła) i wysłania go na e-mail podany w rejestracji. Wiadomość przypominająca hasło zawiera nowe hasło, informacje na temat bezpieczeństwa (prośba by zmienić hasło po zalogowaniu) oraz link do kliknięcia bez którego nowe hasło nie wejdzie w użycie - to jest zabezpieczenie, aby jakiś żartowniś nie zlecił przypomnienia hasła osobie trzeciej i tym samym naraził ją na trud logowania innym, dziwnym hasłem i konieczność jego zmiany.
Manager plików przez panel administracyjny
Każdy klient może do swojego profilu firmy dołączyć plik zawierający jakieś dodatkowe materiały. Mogą to być pliki w formacie PDF, dokumenty Microsoft Office, pliki tekstowe, archwia ZIP/RAR a nawet prezentacje we flashu.

Dodawanie plików do profilu firmy jest dożywotnie - pliki nigdy się nie usuwają same, chyba że użytkownik sam tego dokona. Koszt dodania jednego pliku o wielkości nieprzekraczającej 4mb to 1 punkt prepaid. Punkty prepaid użytkownicy zdobywają wykupując punkty na usługi płatne.
Formularz dodawania ogłoszenia w serwisie Dodawanie ogłoszenia na serwisie
W najnowszej wersji skryptu zastosowałem szereg nowatorskich rozwiązań. Są to: dołączanie filmów umieszczonych na Youtube, słowa kluczowe dla wyszukiwarki na stronie oraz dla wyszukiwarki Google oraz możliwość ustawienia pozycji na mapie - opcja bardzo przydatna jeśli z jednego konta dodaje się ogłoszenia dla 2-3 swoich firm.

Dodając ogłoszenie klient może zdecydować czy chce ogłoszenie darmowe na 30 dni czy też płatne. Płatność odbywa się przedpłatą - klient zasila konto (wykupuje punkty) a później z nich korzysta zamawiając usługi płatne.
Skrypt serwisu ogłoszeń ze zdjęciami
Do każdego ogłoszenia jest możliwość dołączenia zdjęć. O tym ile zdjęć można dołączyć decyduje administrator serwisu wpisując ich liczbę w panelu administracyjnym serwisu. Wartość domyślna to 5.

Zdjęcia ładowane są w formacie JPEG i wielkości nieprzekraczającej 800x600 px. Jeśli zdjęcie będzie większe - zostanie automatycznie zmniejszone. Ważne tylko by wagowo mieściło się w limicie jaki nakładać będzie Państwa serwer. Mój serwer przyjmuje pliki do 8mb co pozwala moim klientom ładować zdjęcia nawet prosto z aparatu cyfrowego.

Po dodaniu ogłoszenia jego treść jak i zdjęcia można w każdej chwili edytować. Można też najpierw dodać ogłoszenie darmowe a w późniejszym czasie skorzystać z wyróżnienia na 30 dni lub więcej.

Gdy ogłoszenie straci ważność - system automatycznie wyśle na podany w ogłoszeniu e-mail link umożliwiający ponowne dodanie go jednym kliknięciem.
Dzielenie wyników wyszukiwania ogłoszeń internetowych na strony
Frazy wprowadzone w wyszukiwarce trafiają do chmury tagów co pozwala na zasugerowanie ich innym oraz pomoc w zaindeksowaniu przez Google na te słowa kluczowe.

Ogłoszenia przeglądać można zarówno korzystając z wyszukiwarki jak i klikając po kategoriach.

Dla wygody osób przeglądających ogłoszenia jak również dla ograniczenia transferu i przyspieszenia ładowania podstron - ogłoszenia podzielone są na strony, na każdej jest określona przez administratora liczba ogłoszeń.
Szczegóły dodanego ogłoszenia na serwisie Pełne informacje na temat ogłoszenia na stronie
W szczegółach ogłoszenia znaleźć można pełne dane teleadresowe, zdeklarowaną cenę, zdjęcia (z możliwością powiększenia), treść i lokalizację na mapie. Można także skorzystać z różnych funkcji mających na celu zwiększenie wygody użytkowania. Są to:
 • formularz kontaktu z osobą, która dodała ogłoszenie
 • zgłoszenie naruszenia zasad
 • wersja ogłoszenia do druku
 • dodanie do ulubionych
 • komentowanie

Funkcje w module ogłoszeń działają zupełnie podobnie jak te, opisane w katalogu firm, zatem nie będę powtarzał.
Katalog stron internetowych
Najnowszy skrypt serwisu ogłoszeniowego posiada także zakładkę "strony www", w której każdy może dodać swoją stronę internetową tak jak do katalogu stron, z tą różnicą, że wystarczy wpisać jedynie adres strony www a pobraniem meta tagów, zrobieniem miniaturki i całkowitym wpisaniem do bazy zajmuje się skrypt.

Możliwe jest także przeszukiwanie bazy stron www w poszukiwaniu wyników pasujących do określonej frazy np. "ogłoszenia" pozwoli znaleźć wszystkie serwisy ogłoszeniowe zapisane w bazie stron. Moduł ten zbudowany został celem zwiększenia obszerności serwisu niewielkim kosztem. Każda dodana strona internetowa zwiększa o 1 ilość podstron w serwisie, ponadto duża liczba różnorodnych rekordów wpływa pozytywnie na lepsze pozycjonowanie w Google.

Katalog seo
Szczegóły profilu strony internetowej dostarczają jedynie podstawowych informacji na temat strony czyli:
 • tytuł strony
 • opis dla wyszukiwarek
 • słowa kluczowe
 • miniaturka

Wszystkie te dane pobierane są z kodu strony, a miniaturka wykonywana jest przy współpracy z jednym zewnętrznym skryptem, który je wykonuje.

Użytkownicy mają możliwość oceniania stron internetowych na zasadzie "daj punkt" i "odbierz punkt". Ponadto można dodawać strony do ulubionych, przechodzić do nich, drukować profil i zostawiać pod profilem komentarze.

Katalog stron www zawsze był ciekawym urozmaiceniem dla każdej strony.
Zarabianie w internecie, na serwisie ogłoszeniowym Skrypt wyposażony został w płatności internetowe, aby móc bezobsługowo sprzedawać usługi płatne. Całość bazuje na systemie prepaid czyli najpierw należy zapłacić by dostać punkty na usługi płatne, następnie te punkty można dowolnie wykorzystać na:
 • ogłoszenia wyróżnione
 • dodawanie plików/zdjęć/prezentacji do profilu firmy
Pierwszym etapem w procedurze wykupu punktów jest wybór pakietu (pakiety ustala administrator)
Płatności internetowe w serwisie ogłoszeniowym Kolejnym krokiem jest potwierdzenie swoich danych oraz wybór kanału płatności (są dostępne 3, ale administrator może dowolne powyłączać). Po wybraniu kanału płatności klient zostanie przekierowany:
 • Paypal - do strony paypala
 • Tradycyjny przelew - do danych, które należy wpisać zlecając tradycyjny przelew
 • Przelewy24 - do strony wyboru banku a później do banku z gotowym, wypełnionym przelewem
Płatności bankowe za ogłoszenia wyróżnione Może się zdarzyć, że klient będzie miał konto bankowe w tak egzotycznym banku, że nie będzie on obsługiwany przez pośrednika płatności Przelewy24. Jeśli tak się zdarzy to zawsze będzie miał możliwość ręcznego wypełnienia przelewu, ponieważ wPortal generuje te informacje i udostępnia w zamówieniu.

Dane do wpłaty zawsze zawierają unikalny tytuł zawierający nazwę użytkownika i numer zamówienia, aby łatwo można było zweryfikować wpłatę i przydzielić punkty.
Baza artykułów presell page, dodawanie artykułu
Artykuły do poczytania dodawać można w taki sam sposób jak ogłoszenia czy wpisy w katalogu firm z tą różnicą, że użyć można formatowania tekstu za pomocą BB Code.

Mogą one być dodawane przez użytkowników (w tym przypadku nie będą widoczne od razu, ale będą czekać na akceptację administratora) lub przez administratora za pomocą panela administracyjnego. Artykuły umieszcza się w kategoriach, które wcześniej zdefiniuje administrator serwisu. Taki system artykułów daje wiele możliwości takich jak:
 • stworzenie serwisu informacyjnego
 • bazy wiedzy
 • serwisu tematycznego
Forum dyskusyjne Dla bardziej dynamicznego rozwoju społeczności w serwisie, wyposażyłem skrypt w moduł forum. Jest to standardowe forum z podziałem na kategorie
Zakładanie postu na forum Zakładanie nowych tematów możliwe jest dla każdego nowego użytkownika, który jest zarejestrowany i zalogowany. Użytkownicy mają możliwość jedynie zakładania nowych tematów - kategorie forum mogą zakładać wyłącznie administratorzy.
Reklama między postami na forum W każdym temacie na forum na 2 pozycji, czyli przed pierwszą wypowiedzią w tym temacie znajduje się automatycznie doklejana reklama. Taki rodzaj reklamy ma dużą skuteczność, ponieważ w całości upodabnia się do wypowiedzi użytkownika.

Panel administracyjny

Producent oprogramowania musi zdawać sobie sprawę z tego, że tworzy oprogramowanie dla klientów a nie dla webmasterów. Ja pisząc swoje skrypty doskonale wiem o tym, że większość trafi do osób, które nie są zaawansowanymi użytkownikami komputera. Stąd wszystkie elementy funkcjonalne moich skryptów są zbudowane intuicyjnie, interfejs jest po polsku i posiada wyłącznie elementy, które są rzeczywiście potrzebne. Panel administracyjny jak i cała reszta nie bazuje w żadnym stopniu na darmowych Joomlach i innych tegu typu.
maksymalna funkcjonalność Panel administracyjny serwisu posiada ogromną ilość funkcji, która pozwala na pełne i szybkie zarządzanie serwisem. Na każdym etapie zrobione są skróty oraz pełna integracja całości by zarządzanie było szybkie i przyjemne wygodne zarządzanie reklamą Sprzedaż reklam to główny sposób czerpania zysków z serwisu internetowego stąd w skrypcie wPortal zarządzanie reklamami zostało maksymalnie zoptymalizowane, aby skupić się na pozyskiwaniu klientów a nie na walce z nieprzyjaznym panelem pomoc techniczna Każdy moduł panela administracyjnego jest po polsku, a ponadto doskonale opisany, aby nie sprawił problemów. Jeśli mimo wszystko znajdzie się jakakolwiek niejasność to można skontaktować się telefonicznie, aby uzyskać pomoc.
Statystyki strony w panelu administracyjnym Na zdjęciu wykres statystyk serwisu dostępny zaraz po zalogowaniu do panelu administracyjnego.
Zmiana języka strony internetowej przez panel administracyjny Powyżej moduł umożliwiający modyfikację każdej etykiety tekstowej co daje możliwość samodzielnej zmiany języka całego serwisu!
Rejestr logowań na serwisie ogłoszeniowym Każde logowanie użytkownika na serwisie ogłoszeniowym jest zapisywane w bazie wraz z numerem IP. Taka funkcjonalność może być niezastąpiona gdy dojdzie do złamania prawa za pośrednictwem serwisu
Sprawdzanie adresu IP w bazie WHOIS W panelu administracyjnym znajdują się 2 bardzo przydatne opcje, jedna z nich to wyszukiwanie adresu IP w bazie danych whois. Dlaczego to takie ważne? Otóż każdy komputer w sieci ma swój adres IP. Gdy serwis zaczyna być oblegany przez bota albo wyjątkowo natrętnego użytkownika, za pomocą opcji "sprawdź IP w bazie whois" można uzyskać informacje na temat tej osoby. W bazie whois znajdują się także numery telefonów do firmy dostarczającej internet osobie o podanym IP. Jeśli użytkownik dopuścił się czynu zabronionego - można dokonać zgłoszenia pod odpowiedni numer widoczny z podpisem: "abuse".
Blokowanie adresów IP odwiedzających, banowanie Czasami jednak po sprawdzeniu IP w bazie whois wyjdzie, że pochodzi on z Turcji lub Meksyku. Teoretycznie wiele zrobić się nie da jednak jeśli adres IP jest stały - można jednym kliknięciem go zablokować. Służy do tego opcja: "zablokuj IP". Od tej pory z tego IP nie będzie się dało wejść na Państwa serwis.

Opcja ta jest szczególnie przydatna jeśli w bazie whois się dowiemy, że pod danym adresem IP kryje się serwer PHP. Aby ukrócić zabawę natrętnemu napastnikowi - wystarczy go zablokować i od tej pory nie zrobi już nic.
Zgłoszenia nadużyć dokonane przez serwis ogłoszeniowy Ważnym modułem i bardzo ułatwiającym życie jest baza zgłoszeń nadużyć. Za każdym razem gdy jakiś użytkownik serwisu klika "zgłoś naruszenie zasad" - zgłoszenie trafia własnie w to miejsce. Całkowicie zrezygnowałem z przesyłania zgłoszeń na adres e-mail właściciela, ponieważ każdy, kto działa w internecie - zawsze tonie w wiadomościach - nie tylko tych niechcianych, ogólnie we wszystkich.

Przy każdym zgłoszeniu wybrać można z podmenu pozycję "przejdź do wpisu", aby dokonać jego weryfikacji, edycji lub zwyczajnie go usunąć i pożegnać się z problemem.
Samodzielne definiowanie wysokości opłat na serwisie ogłoszeniowym Jak już zostało wspomniane wcześniej - pakiety punktów możliwe do wykupienia definiuje administrator serwisu.

Ilość pakietów jest dowolna, tworząc pakiet należy podać nazwę (będzie ona wyświetlana), jego cenę, ilość punktów w pakiecie oraz zaznaczyć czy będzie on dostępny.
Panel administracyjny umożliwia także wygodne zarządzanie kanałami płatności. Można zmieniać im nazwy, włączać, wyłączać i przede wszystkim modyfikować ID osoby odbierającej płatność. Dzięki temu można samodzielnie w każdej chwili zmienić swój główny kanał płatności na inny bez konieczności zamawiania usługi programistycznej polegającej na wprowadzeniu tych modyfikacji w kodzie skryptu.
Usługi płatne na serwisie ogłoszeniowym Punkty, kredyty lub po prostu wirtualną walutę działającą w obrębie serwisu - można dowolnie przydzielać użytkownikom lub ją odejmować. Moduł ten został stworzony głównie do ręcznego przydzielania punktów, które zostały zakupione z płatnością przelewem tradycyjnym. Oprócz samego dodawania lub odejmowania punktów, moduł umożliwia także szybkie przejście do pełnych informacji o użytkowniku, który ma wykupione już punkty.
Zarządzanie listą kategorii na serwisie ogłoszeniowym Lista kategorii, regionów i kategorii artykułów możliwa jest do samodzielnej edycji. Można utworzyć dowolne drzewo kategorii i podkategorii w szybki i intuicyjny sposób. Dodanie kategorii już nie sprawi problemów - a wielu administratorów nawet z tak prostą rzeczą ma problem w swoich skryptach.
Automatyczna moderacja treści na serwisie ogłoszeniowym Lista blokowanych słów w ogłoszeniach działa w cichy sposób, dzięki temu nikt nie kombinuje by oszukać moderację, bo nie wiedzą o jej istnieniu, a nawet jeśli wiedzą to nie wiedzą jakie ma filtry i kiedy działają. Gdy w zarządzaniu ogłoszeniami lub użytkownikami znalezione zostanie zablokowane słowo - zostanie zakreślone na czerwono i zacznie migać przy wpisie komunikat, że "JEST PODEJRZANY". Pozwoli to zlokalizować niechciane wpisy i je wyeliminować.
Eksportowanie adresów e-mail do rozsyłek reklamowych Ważnym modułem jest pobieranie danych do CSV. Ten moduł był we wszystkich moich skryptach. W nowej jego wersji można wyeksportować: adresy e-mail i wszystkie dane teleadresowe i adresy stron www. Wygenerowany plik można otworzyć za pomocą programu Microsoft Excel celem dalszej obróbki lub przeglądania zawartości. Eksportując tylko e-maile do otwarcia wystarczy notatnik lub program do masowej rozsyłki e-maili.
Manager reklam na stronie ogłoszeniowej Zarządzanie reklamą emitowaną na stronie jest łatwe jak dodawanie załączników do wiadomości e-mail. Trzeba tylko dodatkowo ustawić jak dużo razy ma się reklama wyświetlić, aby została wyłączona.

Akceptowane formaty to: kod reklamy (np. Google Adsense czy sieci afiliacyjnych), obrazek (JPEG / GIF), obiekt swf (Macromedia Flash).
Reklamy doklejane do wiadomości e-mail Ciekawą alternatywą do mailingów są reklamy dołączane do automatycznie wysyłanych wiadomości. Ilekroć wysyłana będzie wiadomość o dodaniu ogłoszenia, potwierdzenie rejestracji, końcu terminu ogłoszenia itd, tyle będzie dołączonych na dole treści reklam. Treść reklamy definiuje się wpisując ją w pole "treść" oraz określając jak dużo razy ma się dokleić do wiadomości aby zniknęła. Ustawiając 1000, po tej liczbie reklama zostanie usunięta i nie będzie już się więcej doklejać.
Reklama kontekstowa, boksy reklamowe Jedną z ciekawszych form reklamy są boksy tekstowe. Reklama ta składa się z tytułu, 2 linijek treści oraz adresu strony internetowej. Rozliczana jest na kliknięcia a nie na wyświetlenia dzięki czemu osoba korzystająca z tej formy reklamy zawsze ma gwarancję, że będzie ona skuteczna. Prędzej czy później - suma kliknięć w reklamę będzie się równać ilości ustawionej przy starcie emisji.
Zarządzanie zarejestrowanymi użytkownikami, edycja, usuwanie, blokowanie
Zarządzanie bazą użytkowników serwisu to podstawowa funkcja w serwisach budowanych przez internautów. Dla ułatwienia wykonałem rozbudowaną wyszukiwarkę, w której można podać frazę do wyszukania (ID użytkownika, login, e-mail, dowolne dane teleadresowe lub fragment jego opisu); adres IP; wybrać region z listy; w przypadku firm wybrać kategorię firmy; określić czy poszukiwane konto jest potwierdzone kliknięciem w link aktywacyjny czy też nie; czy został on zablokowany przez administratora a nawet datę i godzinę rejestracji. Po znalezieniu użytkownika można zrobić z nim praktycznie wszystko. Omówię czynności w skrócie:
 • usunięcie użytkownika wraz z jego wszystkimi wpisami
 • pełna edycja jego danych
 • blokada (zbanowanie) - lub odblokowanie
 • zmiana hasła (nie znając starego hasła, można zlecić aby po zmianie serwis powiadomił
  użytkownika o tym i podał nowe hasło we wiadomości e-mail)
 • blokada adresu IP (wcześniej opisałem co to jest)
 • sprawdzenie IP w bazie whois (też opisane wcześniej)
 • wysłanie e-maila do użytkownika (objaśnienie na następnej stronie prezentacji)

Są to wszystkie funkcje jakie tylko mogą być potrzebne. Moduł użytkowników i dalej nieco opisany moduł moderacji ogłoszeń jest najbardziej rozbudowany ze względu na swoją wyjątkowo ważną funkcję.
Dodawanie linków do stopki strony Bardzo często nadarza się okazja, aby wymienić się linkiem pozycjonującym z serwisem partnerskim lub zwyczajnie chce się go sprzedać na rok dowolnej osobie. Nie ma potrzeby modyfikować kodów strony aby móc umieścić taki link. Wystarczy wpisać wszystkie jego dane w module "linki", ustawić przez ile dni ma się wyświetlać (lub bezterminowo) a resztą zajmie się system. Po określonej ilości dni link zostanie usunięty.
Formularz wysyłki e-maila do klienta przez panel zarządzania stroną Jednym z modułów bardzo ułatwiających życie administratora jest moduł wysyłania wiadomości e-mail przez panel administracyjny. Nie byłoby w tym nic spektakularnego gdyby nie możliwość definiowania i używania szablonów wiadomości. Dzięki temu można mieć gotowe maile z naganą na użytkownika dodającego 5x to samo ogłoszenie, robiącego błędy lub spamującego na forum. W przypadku naruszenia wystarczy wybrać odpowiednią wiadomość i ją wysłać.
Manager plików dostępny przez stronę internetową Panel administracyjny serwisu ogłoszeniowego wyposażony został w manager plików, aby konieczność załadowania pliku na serwer nie wymagała nawiązywania połączenia FTP, by tego dokonać. Wykorzystując wbudowany manager, można tworzyć foldery, ładować pliki, zmieniać im nazwy, przenosić, otwierać a nawet w przypadku plików tekstowych dokonywać ich edycji. Do każdego pliku pobrać można ścieżkę względną (do użycia na aktywnej domenie) lub bezwzględną (do użycia np. na innej stronie).
Moderacja ogłoszeń dodanych na serwisie
Następnym ważnym modułem zaraz po zarządzaniu użytkownikami jest moderacja ogłoszeń. Skrypt co prawda potrafi filtrować ogłoszenia przy dodawaniu: sprawdza czy miniaturka do ogłoszenia nie jest taka sama jak przed chwilą dodana, sprawdza procentowe podobieństwo tytułu i treści do innych dodanych ogłoszeń tego użytkownika, ale mimo wszystko czasami zdarza się, że coś przemknie się przez automat filtrujący. Właściwie to często tak się zdarza, bo nie istnieje idealny automat do filtrowania spamu i innych niechcianych wpisów.

W moderacji jest taka sama lista ogłoszeń jak w głównym serwisie z tą różnicą, że pokazywane jest więcej informacji. Ponadto przy wyświetlaniu teksty są skanowane w poszukiwaniu niechcianych wyrażeń (opisane wcześniej) i jeśli jakieś ogłoszenie zawiera niechciane wyrażenie - od razu zostanie ono podświetlone na czerwono, aby łatwiej było zauważyć niechciany wpis. Główne funkcje moderacji ogłoszeń to:
 • usuwanie ogłoszeń
 • pełna edycja ogłoszenia
 • blokowanie wyświetlania / odblokowywanie
 • zarządzanie zdjęciami do ogłoszenia
 • blokowanie IP i sprawdzanie go w bazie whois
 • wysyłanie z panela e-maila do ogłoszeniodawcy
 • wyróżnianie ogłoszeń
 • przedłużanie ważności o 7 dni
Moderowany katalog stron internetowych
Strony internetowe dodane przez użytkowników serwisu są udostępnione administratorowi do pełnego zarządzania. Jest to przydatne gdy strona jest na przykład wykonana w sposób nieprofesjonalny i jej miniaturka tylko psuje wygląd serwisu, ma wpisane niekompletne meta tagi lub z innego powodu po prostu jej nie chcemy mieć w swoim spisie stron. Strony można przeglądać, usuwać, blokować lub czyścić ocenę punktową.

Można strony wyszukiwać w bazie wpisując frazę lub frazy, wybierając warunek czy mają to być strony widoczne, zablokowane czy wszystkie oraz można oznaczyć zakres dat kiedy strona została dodana - wtedy wyświetlone zostaną tylko strony dodane w tym okresie co wybrany.
Moderacja komentarzy dodanych na stronie Komentarze do ogłoszeń to dość kontrowersyjny temat dlatego można wyłączyć możliwość komentowania ogłoszeń przez ustawienia ogólne.

Natomiast decydując się na ich włączenie - można dowolnie je moderować na wypadek gdy dyskusja pójdzie w złym kierunku. Komentarze można usuwać, przechodzić do ogłoszenia do którego został dodany oraz otworzyć kartę użytkownika, który go dodał (dane z rejestracji).
Administrowanie forum dyskusyjnego Gdy na forum dyskusja pójdzie w złym kierunku, jako administracja macie Państwo możliwość usunięcia wypowiedzi naruszających regulamin, edycję, dodanie notki od administratora typu: "ostatnie ostrzeżenie przed banem", sprawdzenia IP w bazie whois lub permanentnego zablokowania.

Pragnę dodać, że każdy użytkownik ma możliwość zgłoszenia nadużycia przy poście. Dzięki temu nie trzeba samemu siedzieć i przeglądać tylko reagować na zgłoszenia.
Reklama w formie posta na forum Skuteczna reklama to taka, która zostanie przeczytana na etapie gdy klient jeszcze nie wie, że to reklama. Takim rodzajem reklamy jest reklama na forum. Nienarzucająca się, wyglądająca jak wypowiedź jakiegoś użytkownika. Dodając ten rodzaj reklamy można zdefiniować jej ilość wyświetleń, treść, temat a nawet nazwę użytkownika i jego awatar. Trudne do odróżnienia od reszty na 1 rzut oka. Niektórzy mogą czasem nawet przez przypadek odpisać automatowi doklejającemu reklamy. Warto stosować ten rodzaj reklamy.
Skrypt serwisu ogłoszeniowego, katalogu firm, stron www
Produkt dostępny do zamówienia wyłącznie na tej stronie internetowej. Istnieje możliwość zamówienia samego skryptu bez usługi instalacji oraz bez grafiki celem obniżenia kosztów zakupu, dla klientów preferujących samodzielne finalizowanie wyglądu strony www.
Wybór Nazwa składnika Cena
kompletny skrypt wPortal v1 1499,00 PLN
gwarancja 24 miesiące 0,00 PLN
do 2h konsultacji na Skype odnośnie obsługi oprogramowania 0,00 PLN
usługa instalacji na serwerze 199,00 PLN
wykonanie indywidualnej grafiki 1538,00 PLN
domena .PL i serwer na pierwszy rok 14,00 PLN
Łączna cena końcowa 3250 PLN

WYBRANE REALIZACJE

Japanica - MMORPG w klimacie dawnej Japonii
Japanica
zobacz szczegóły
Alkar.pl - galeria internetu, nietypowy katalog stron internetowych z wyszukiwarką
Alkar
zobacz szczegóły
Batteron Container - strona internetowa producenta kontenerów hakowych z Hamburga
Batteron
zobacz szczegóły
e-piecyki.pl - sklep internetowy z urządzeniami grzewczymi
zobacz szczegóły
oprogramowania sklepu

NAPISZ WIADOMOŚĆ

*Pola oznaczonesą wymagane.
Zostaw swój numer telefonu, oddzwonimy!
© Copyright 2015 windux.pl